Suriye Dostları

Irak-Suriye sınırında İHA tespit edilirken IŞİD’in sığınakları yokedildi

Irak güvenlik güçleri, Suriye sınırında bir insansız hava aracının ele geçirildiğini, IŞİD terörist grubunun kalıntılarının saklandığı yerlerin imha edildiğini ve grubun silah ve patlayıcılarının keşfedilip imha edildiğini duyurdu.

Irak Federal Polis Komutanlığı dün yayınladığı bildiride, Güvenlik güçleri ve Acil Müdahale Birimi’nin Suriye sınırındaki arama ve teftiş operasyonu sırasında bir İHA ve iki roket ele geçirdiğine dikkat çekildi.

Aynı zamanda Iraklı bir güvenlik kaynağı, ülkenin batısındaki Anbar vilayeti çöllerinde IŞİD terörist grubunun kalıntılarının saklandığı üç sığınağın imha edildiğini ve bazı silahların bulunduğunu duyurdu.

Irak Güvenlik Enformasyon Müdürlüğü de yaptığı açıklamada: “Güvenlik güçleri, Neynava eyaletindeki El Cezruniye köyünde yapılan teftiş sırasında 12 roket ve el bombası keşfetti ve kontrol altında patlattı.” dedi.

Açıklamaya göre, Samera Harekât Karargahı da bu komuta altındaki bölgenin ve El-Anbar Harekat Karargahının keşif ve IŞİD’in bıraktığı iki bombanın keşfedildiğini ve imha edildiğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu