Irak Gerçekleri

Irak’ın Salahattin eyaletinde 10 köy teröristlerden temizlendi

Irak Haşdi Şabi Örgütü ” Irak Kahramanları” isimli operasyonun devam ettiğini ve onlarca köyün Salahattin eyaletinin Güney Doğusunda terör unsurlarından temizlendiğini belirtti.

El Malume haber ajansının haberine göre Irak Haşdi Şabi Örgütü bir bildiri yayımlayarak şu açıklamalara yer verdi: ” Haşdi Şabi, Ordu, federal polis, özel kuvvetler ve hava kuvvetlerinden oluşan ortak güçler bu gün Salahattin eyaletinde Saligo, Ercan, Tel Hanes, Setukan ve Cuveydan isimli köyleri terörist kalıntılardan kurtardı. ”

Irak’ın Doğusundaki Diyali eyaletinde bulunan Haşdi Şabi birinci tugayı ise bu tugaya bağlı güçlerin bu eyaletin 50 kilometre karesini teröristlerden kurtardığını belirtti.

Diyali eyaletindeki Haşdi Şabi güçleri komutanı Talib Musevi ise Hamzeyn dağlarında Irak Kahramanları operasyonu dahilinde harekatın başladığını ve bölgenin temizlendiğini belirtti.

Irak Kahramanları operasyonu Salı günü itibarı ile Irak başbakanı Mustafa El Kazımi’nin Kerkük’e ziyareti ile bu eyaletin ayrıca komşu eyaletlerinin teröristlerden temizlenmesi amacı ile başlatılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu