Suriye Dostları

İran: Onlarca nükleer başlığa sahip İsrail rejimi, güvenlik için en büyük tehdittir

İran Dışişleri Bakanlığı, onlarca nükleer başlığa sahip İsrail rejiminin, Batı Asya’da barış ve güvenlik için en büyük tehdit olduğunu belirtti.
Dünya Nükleer Silahların İmha Günü dolayısıyla twitter hesabından paylaşım yapan Dışişleri Bakanlığı, ‘Dünya Nükleer Silahların İmha Günü, uluslararası toplumun bir kez daha nükleer silahsızlanmayı öncelik olarak gördüğüne bağlılığını vurgulaması için bir fırsattır. Hiçbir ülkenin kitle imha silahına sahip olmadığı barışçıl ve güvenli bir dünyaya inanıyoruz’ paylaşımında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı’nın paylaşımın devamında şu ifadelere yer verildi:

‘Dünya Nükleer Silahların İmha Günü, her türlü kitle imha silahlarına karşı çıkışımızı bizr kez daha belirtmemiz için bir fırsattır. Maalesef ABD rejimi uluslararası anlaşmalara önem vermeyerek ve yeni nükleer silahların üretimine çalışarak, dünyayı yeni silah yarışına yaklaşmıştır.

Bölgemizde ise İsrail rejimi onlarca nükleer başlık taşıyan füzeleri ile barış ve güvenlik için hala en büyük tehdit olmaya devam etmekte ve ABD’nin desteği sayesinde Batı Asya’nın nükleer silahlardan arındırılmış bir bölgeye dönüşmesini engellemektedir. Sorumlu halklar, nükleer silahlardan arındırılmış bir dünyayı desteklemeli.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu