Suriye Dostları

İran: Suriye krizi başarıyla atlattı

İran Dışişleri Bakanı Arap ve Afrika İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Hüseyin Emir Abdüllehyan, Suriye’nin tanık olduğu krizi başarıyla atlatabildiğini belirterek, Suriye ve direniş cephesine karşı örülen komplonun hezimete uğradığını ifade etti.

Umman Sultanlığı Dışişlerden Sorumlu Devlet Bakanı Yusuf Bin Ulevi ile Maskat’ta bir araya geldiği sırada yaptığı ve İran medyasının aktardığı açıklamalarında Abdüllehyan; İran’ın Suriye halkı ve Suriye hükümetinin attığı reform adımlarına güçlü desteğini sürdürdüğünü vurguladı.

Abdüllehyan; geleceğin direniş cephesiyle birlikte atılan reformlar adımları ışığında Suriye ve halkının lehine olduğu yönünde inancını ifade etti.

Körfez bölgesindeki durumlar konusunda ise Abdüllehyan; bir kısım tarafların bölgede gerginlik ve istikrarsızlık yaratmak istediklerini, ülkesinin de buna izin vermeyeceğini belirtti. Abdüllehyan, ülkesinin her zaman körfez bölgesinin gelişmesi, ilerlemesi ve istikrarının güçlenmesine hizmet edecek adımlar attığını kaydetti.

Kendi tarafından Bin Ulevi ülkesinin BM Suriye Temsilcisi Kofi Annan planını desteklediğini belirterek, Suriye ve bölgedeki sorunların siyasi yollarla çözümü konusunda harcadığı çabalardan dolayı ülkesinin İran’a teşekkürlerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı