GenelSuriye Dostları

İran: Suriye’de tek çözüm diplomatik çalışmalardan ibarettir

İran Parlamentosunda Milli Güvenlik ve Dış Politika Komitesi Başkanı Alaaddin Burucerdi; Suriye’deki krizin tek çözüm yolunun diplomatik çalışmalar olduğunu belirterek; yabancı güçlerden yapılacak herhangi bir müdahalenin bölgede durumları tırmandıracağını söyledi.

Batının önemli uluslararası gündemde izlediği çifte standartlı politikayı eleştiren Burucerdi; batının bölge halklarının aldığı kararlara saygı duyması ve bölge ülkelerinin içişlerine müdahale etmemesi gerektiğini belirtti.

Burucerdi ABD ve bir kısım Avrupalı ülkelerin terörle mücadele bahanesi altında Afganistan’daki askeri varlıklarının bölgedeki güvenlik tehditlerinin seviyesini yükselttiğine işaret ederken; bu varlığın bölgedeki terör faaliyetlerini azaltmadığı gibi bu ülkedeki uyuşturucu üretimini de ikiye katladığını söyledi.

İran’ın bölgede güvenlik ve istikrarın pekiştirilmesi için çaba harcadığına işaret eden Burucerdi, bunun provokasyon ve teröre destekle değil diplomatik ve toplu çalışmalarla mümkün olabileceğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı