GenelSuriye Dostları

İran: Suriye’de teröristlere silah gönderilmesi durdurulmalıdır

İran İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon sözcüsü Seyyid Hüseyin Nakavi Hüseyni, Suriye’de yaşanan krizin temelinde Batılı ve onların bölgedeki bazı müttefiki ülkelerince teröristlere gönderilen silahların bulunmasına temasla, “teröristlere silah gönderilmesi derhal durdurulmalıdır” dedi.

İRNA’ya demeç veren Nakavi Hüseyni, Suriye’nin iç işlerine müdahale edenlerin Suriyeli teröristlere silah göndermek ve onlara destek vermek suretiyle Suriye buhranının devam ettiğini belirterek, Suriyeli teröristlere silah gönderilmesinin derhal durdurulması çağrısında bulundu.

Nakavi Hüseyni, uluslar arası toplumdan Suriyeli teröristlerin cinayetlerinin önlenmesi için çaba gösterilmesinin zaruri olduğunu belirtirken ayrıca uluslar arası toplumun Myanmar’da müslümanlara yönelik soykırım karşısında izledikleri pasif tutumu da eleştirdi ve “Myanmar’da müslümanlara yönelik soykırımı incelemek üzere bu ülkeye bir heyet göndereceğiz” dedi.

Bir Yorum

  1. sevgili kardeşim önce siz suriyeden elinizi ayağınızı bir çekin… hem sizin hem yan kuruluşunuz hizbullahın kaç askerini öldürdüğümüzü açıklayalım mı ? esedin işi zaten bitti , artık son günlerini yaşıyor , siz bırakın esedi de gidin myanmardaki kardeşlerimiz için asker gönderin.
    esed için yapılacak birşey yok artık anlayın… boşuna emek harcıyorsunuz… o ve ona bağlı teröristlerin işi bitti artık. karadan operasyon yapma hareket etme olanağı kalmamış esedin tek güvencesi uçaklar ve helikopterlerdi ancak ona da çare var , suriyedeki direnen kardeşlerimize stinger ve benzeri silahlar sağlıyoruz. siz suriyeyi bırakın artık , myanmara bakın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı