GenelSuriye Dostları

İran ve Suriye saldırı ve meydan okumalar karşısında birlikte hareket edecektir

Suriye Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihad el-Lahham, İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani ile bir araya gelerek iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliği ilişkilerini inceledi.

Toplantıda iki taraf maruz kalınan saldırı ve meydan okumalar karşısında birlikte hareket etmenin önemini vurguladılar.

Suriye’nin maruz kaldığı komplo karşısında, İran’ın, Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad yönetiminde uygulanan reformları ve Suriye halkını desteklediğini ifade eden Laricani; ülkesinin Suriye’de kalkınmayı büyütmek amacıyla gerekli desteği sunmaya hazır olduğunu beyan etti.

Toplantıda Suriye’nin ulusal ve ilkesel tutumlarına bağlılığı nedeniyle maruz kaldığı komplo hakkında bilgi veren Lahham; Suriye halkının bu komplo çerçevesinde maruz kaldığı bütün saldırılara karşı direndiğini belirterek halkın komplo karşısında zafere kadar bu direnişi sürdürecek güç ve iradeye sahip olduğunu vurguladı.

Batılı ve kimi bölge devletlerinin, Suriye’de masum insanları hedef alan silahlı terör gruplarına sunduğu desteği kınayan taraflar reformların ulusal birliği parçalayarak gerçekleştirilemeyeceğini vurguladılar.

Toplantı bitiminde gazetecilere ortak açıklama yapan Lahham ve Laricani; Suriye’nin maruz kaldığı saldırılara ve her türlü baskıya karşı koymada ortak parlamenter çalışmaların önemine işaret ederek bu saldırı ve baskıların aynı zamanda bütün bölgeyi hedef aldığını belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı