Suriye Dostları

İran’da bugün fitnecilere karşı halk gösterilerinin yıldönümü

Bugün İran takvimiyle 9 Dey miladi 30 Aralık 2019, İran İslam İnkılabı tarihinde yeni bir sayfanın açıldığı önemli bir tarihi olayın yıldönümüdür.

30 Aralık 2009 yılında İran halkının tek vücut muhteşem hareketi Hz.İmam Seyyid Ali Hamanei’nin de tabiriyle, tarihe altın harflerle kazınan ve zirveleri feth eden büyük bir hareket olup halkın basiret, konum tanımı iman ve iradesinden kaynaklanmış ve İslam İnkılabı tarihinde yeni bir sayfa açmıştır.

İran halkı bu günde kendi basiretleri tüm siyasi olup bitenleri dikkat de bulundurduğunu ve fitnecilere ülkede faaliyet izni vermeyeceğini ispatlamıştır.

2009 seçimlerinden sonra Velayet-i Fakih’in gücünü azaltmayı amaçlayan düşman komplolarına karışan bazı adaylar söz konusu komplolara yardım edip sulta düzeninin programını uygulamışlardı. İran halkı ise 30 Aralık 2009 tarihinde İslam İnkılabı ve İslam karşıtı güçlerin bütün komplolarını her yönüyle etkisiz hale getirmiştir.

30 Aralık 2009 destanının yıldönümü merasimi her sene olduğu gibi Tahran’ın yanı sıra ülkenin dört bir yanında geniş kapsamlı olarak yapılacak.

İran saatiyle 14.00’de Tahran’daki İmam Hüseyin (a.s) Meydanı’nda düzenlenecek törende Hz.İmam Seyyid Ali Hamanei’nin Devrim Muhafızları Ordusu temsilcisi Hüccetülislam Haci Sadıki bir konuşma yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı