GenelSuriye Dostları

İran’da son 1 yılda 114 tekfirci çete çökertildi

İran İstihbarat Bakanı Seyyid Mahmut Alevi, Tahran’daki cuma namazı hutbesinden önce cemaate hitaben yaptığı konuşmada, son 1 yılda İran İstihbarat Bakanlığı’nın yürüttüğü operasyonlara açıklık getirdi ve “Geçtiğimiz yılda tekfiri terör örgütlerine ait 114 çete ve İslam Devrimi karşıtı 116 terör çetesine karşı operasyon düzenlendi. 380 uyuşturucu madde kaçakçısı çeteye karşı operasyonlar düzenlendi ve 188 çete çökertildi” dedi.

Alevi, ülke genelinde uluslararası istihbarat servislerine çalışan onlarca casusun da tespit edildiğini belirterek, “İran İstihbarat Bakanlığı tarafından icra edilen bu operasyonlar uluslararası istihbarat servislerini büyük ölçüde şaşırtmıştır.” ifadesini kullandı.

Alevi, İran’da yapılan istihbarat çalışmaları sonucu ABD İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA) casus çetesinin de bulunduğunu açıklayarak, İran’ın istihbarat çalışmalarıyla Siyonist Rejim’in (İsrail) ta derinliklerine nüfuz ettiğine dikkati çekti. Alevi, sözkonusu casus çetesi üyelerinin bir çoğunun tutuklandığını da söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı