Suriye Dostları

İran’dan Trump hakkında yakalama kararı çıkaran Irak’a teşekkür

İran Yargı Erki Başkanı Ayetullah İbrahim Reisi, Şehit General Kasım Süleymani suikastı ile ilgili olarak ABD Başkanı Donald Trump hakkında yakalama kararı çıkaran Irak yargısına teşekkür etti.

İran Yargı Erki Başkanı Ayetullah İbrahim Reisi, bugün düzenlenen yüksek yargı kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Şehit General Kasım Süleymani suikastı ile ilgili olarak ABD Başkanı Donald Trump hakkında yakalama kararı çıkaran Irak yargısına teşekkür etti.

Irak yargısı, Kudüs Gücü eski Komutanı Süleymani ve Haşdi Şabi eski Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis’e suikast ile ilgili olarak ABD Başkanı Donald Trump hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

Yargı Erki, İran yapımı korona aşısı hakkında ise, milli aşının İran İslam Cumhuriyeti’nin onur kaynağı olduğunu ve bütün milletlerin bu aşıdan yaralanabileceğini ifade etti.

Ukrayna yolcu uçağı kazası ile ilgili oluşturulan dosyaya da dikkat çeken Reisi, bu uçak kazası dosyası hakkında kırmızı çizgi olmadığını ve olay hakkında detaylı çalışmaların yapıldığını kaydetti.

ABD’deki son olaylara da değinen Reisi, ABD’deki son olayların bu ülkenin zalimce yapısını ve halka karşı kibirli görüşlerini yansıttığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu