GenelSuriye Dostları

İranlı generalden Türkiye’ye Patriot tepkisi

Türkiye’nin hem Türkiye halkı hem de bölge ülkelerinin tepkilerine rağmen NATO’nun Patriot füzelerinde ısrarcı olmasına İran’dan tepki geldi.

Türkiye’nin NATO’dan Patriot füze talebine işaret eden İslam İnkılabı Rehberi’nin Yüksek Danışmanı general Yedullah Civani, Türkiye’nin Patriot füzeleri konusunda yanlış yaptığını ve bu ülkeye geçmişten daha da ağır bedeller dayatacağını ve zarar göreceğini söyledi.

Yedullah Civani, Türkiye’nin Suriye krizi başladığı andan beri Batı ve Siyonistlerin oyunlarına geldiğini ve onların siyasetleri paralelinde hareket ettiğini ve silahlı grupları ülkesinde silahlandırarak Suriye krizinin şiddetlenmesinde önemli rol aldığını belirterek Türkiye’yi siyasetlerini gözden geçirmeye davet etti.

General Civani, Patriot füzelerinin asla Türkiye’nin güvenliğini sağlamayacağını belirterek, Türkiye başbakanı Erdoğan’ın Suriye krizinin çözülmesine yardımcı olmadığı gibi teröristleri eğiterek komşu ülkesine hainlik yaptığını düşünen Suriye’deki azınlık Kürtlerden normal halka kadar Türkiye’ye yönelik tavırlarının olumsuz olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu