Suriye Düşmanları

IŞİD’ın Suriye’deki sığınağında NATO silahları

Suriye ordusu Humus kentinde dört IŞİD teröristini etkisiz hale getirdikten sonra NATO yapımı silah ve mühimmatla dolu bir depoyu ele geçirdi.

Perşembe günü konu hakkında bir açıklama yapan bir Rus komutan, Rusya İHA’larının desteği ile Suriyeli askerlerin keşif operasyonu sonucunda Suriyeli askerler dört teröristi etkisiz hale getirdiğini belirtti.

Rus komutan, teröristler otomatik silahla donatılan iki araçla Humus’ta bir silah ve mühimmat deposunu korumakla görevli oldukları anlaşıldığını, operasyonun sonunda teröristlerin deposundan NATO ve Batılı ülkelerin yapımı çok sayıda silah ve mühimmat, yaklaşık 40 kg patlayıcı madde, gıda ve ilaç ele geçirildiğini kaydetti.

Rus komutan, cari yılın başından bu yana teröristlerin bu bölgede hareketliliği arttığını ve Tenef bölgesine kaçma fırsatını yakalamak istediklerini ifade etti.

Tenef bölgesi Amerikalı terörist askerler ve Suriyeli muhalif örgütlerin işgali altında bulunuyor. Bölge IŞİD üyelerinin barınması için güvenli bir bölge sayılıyor. Gözlemciler Amerika IŞİD teröristlerini Tenef’te eğittikten sonra Irak ve Suriye’nin çeşitli bölgelerine gönderdiğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu