GenelSuriye Dostları

İslam Alimi Ramazan El Buti: Amerika’nın istediği İslam, mezhepsel kanların aktığı İslam’dır

Bilad-ı Şam Alimler Birliği Başkanı Allame Dr. Muhammed Said Ramadan el-Buti, ABD’nin bölgede, kendisi ve Siyonist evlatlığının projelerini sağlamak için mezhepsel ve etnik kanların akacağı bir İslam istediğini belirterek vatan ve bölgemizin evlatları arasında sevgiyi pekiştiren hakkın emirlerini yerine getirmeye davet etti.

El-Buti Cuma hutbesinde, ABD’nin bölgemizde empoze etmek istediği İslam’ın, Allah’u Tealanın hiç bir hükmünü Hz. Peygamberinde hiç bir sünnetini ortaya koymadığını, insanlık anlamlarından hiç birinin bulunmadığı rahmetsiz ve Allah’u Teala’nın insana verdiği fıtratlardan yoksun olduğunu ifade etti.

El-Buti, vatandaş adı altında bu mübarek topraklara kendilerini çekmeye çalışanların, dinler arası farklılıkları, İslam ve Hıristiyanlığın arasındaki farkı unutmaları gerektiğini belirtti.

Batının bu ümmete olan düşmanlı yoluyla, mezhep veya din farklılığı gözetmeden din ağacını kökünden kazımaya çalıştığını varsayan el-Buti, Batının ne bir Hıristiyan’ın İslam’a karşı galip gelmesini ne de aksini bilakis bütün herkesin parçalanmasını istediklerini vurguladı.

Allame el-Buti, bütün herkesi Amerikan İslamı yaratmaya çalışan çirkin komplo karşısında aynı safta durmaya çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı