GenelSuriye Dostları

İslam ülkelerindeki savaş yanlıları halka cevap vermek zorundalar

İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi, Suriye’de Kurban bayramında taraflar arasında ateşkesin sağlanması planına işaretle, “Savaş olumsuz ve yıkıcı bir durumdur. Suriye’de yaşanan savaşı sona erdirmek ve akan kanın durması, güvenlik ve huzurun yeniden sağlanması için İran islam cumhuriyeti, kurban bayramında ateşkesin sağlanması önerisini gündeme getirdi” diye konuştu.

Ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi, Suriye’de krizin başlanğıncında, İran islam cumhuriyetinin, taraflar arasında sorunların çözülmesi, bir aile içerisindeki sorun gibi tarafların meseleye bakarak soruna çözüm bulmaları ve krizin sona erdirilmesini istediğini söyledi.

İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi batılı ülkeler ve gerici Arap rejimlerinin, suriye’de krizi çözmek amacıyla yemen planının öne sürerek geri adım attıklarını hatırlatarak, “ yemen ve suriye’deki olaylar birbirinden faklıdır. Yemen planının suriye’de uygulanması mümkün değildir. Batılılar ve bu planı ileri sürenler, sorunu çözmekten çok adeta şaka yapıyorlar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu