Filistin

İsrail, BAE’ye gönderdiği uçağın ismiyle, herkese küfrediyor!

Qodsna’nın haberine göre Filistinli kaynaklar Abu Dabi havalanına iniş yapan ve BAE makamlarınca karşılanan, Siyonist rejim El Al Havayollarına ait uçağın yayınlanan resmine ilişkin şu açıklamayı yaptı: Bu uçağın üzerinde, Filistin’in bir köyü olan El Faluce’nin gasıp rejim tarafından virane edildikten sonra yerine kurulan Siyonist yerleşkenin adı ‘Kiryat Gat’ yazmaktadır.

Gazze’nin doğusunda yer alan El Faluce köyü, Filistin işgalinin başlarında, Siyonist terörist gruplar tarafından tamamen viran edilmiş ve onun yerine Kiryat Gat yerleşkesi inşa edilmişti.

Şimdi de Siyonistler, Filistinlilerin kanları üzerine inşa edilmiş bu şehrin adını uçaklarına yazmışlar ve BAE’liler de Filistin’e apaçık şekilde hıyanet ederek onu sıcak bir şekilde karşılıyorlar.

Elbette ki Siyonistlerin tarihi aldatmalar ile doludur. Bu cani rejimin cinayetkar tarihinin de açıklayıcı olan Kiryat Gat yazısının yanına bir de Arapça, İbranice ve İngilizce olmak üzere üç dilde “Barış” yazmışlar.!?

Qodsna”nın haberine göre İl Vay 971 uçuş numaralı Siyonist rejim havayolu şirketine ait uçak dün öğlenden önce, Abu Dabi’ye gitmek üzere Ellad havalanını terk etti. Uçak, öğlen saatlerinde Abu Dabi havalanına iniş yaptı ve BAE’li makamlarca da özel bir ilgi ile karşılandı.

Uçakta Siyonist rejimin İç Güvenlik Danışmanı Meir Ben Şabbat başkanlığındaki Siyonist heyetin yanısıra Trump’ın damadı ve danışmanı Jared Kushner, Beyaz Saray Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien ve Amerika Dışişleri Bakanlığı İran Karşıtı Faaliyetler Grubu başkanı Brain Hook’tan oluşan bir de Amerikalı heyet bulunuyordu.

BAE’lilerin Amerikalı ve Siyonist heyetleri karşılaması Filistinli gruplar tarafından ağır şekilde eleştirildi ve söz konusu gruplar BAE’yi Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa haini olarak tanımladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu