Filistin

İsrail rejimi büyük askeri tatbikatı askıya aldı

Irkçı İsrail rejimi ordusu, bir ay süreceğini açıkladığı büyük askeri tatbikatını askıya aldığını açıkladı.

Unews haber ajansının bildirdiğine göre İsrail’in ‘Kan Televizyonu’ ordunun yaptığı durum değerlendirmesi sonunda bir ay süreceği bildirilen geniş kapsamlı askeri tatbikatı askıya aldığını duyurdu.

Haberde ırkçı İsrail rejimi ordusu Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi’nin rejim güçlerine her türlü gerilim ihtimaline karşı hazırlıklı olmaları emrini verdiği bildirildi.

İsrail basını daha önce top yekun savaş senaryosuna göre planlanan bu tatbikatın, rejimin tarihinin en büyük askeri tatbikatı olacağını ve bir ay süreceğini duyurmuştu.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Hizbullah’ın ırkçı rejim güçlerinin Lübnan sınırındaki hareketliliğini tam bir alarm durumu ile gece gündüz izleyeceğini belirtmiş ve İsrail rejimini herhangi bir yanlış yapmaması konusunda uyarmıştı.

İsrail rejimi ordusunun tatbikatı askıya alma kararından kısa bir süre sonra Gazze’den ateşlenen bir füzenin ırkçı rejimin işgali altındaki Batı Kudüs’e düştüğü bildirildi.

İsrail rejimi Gazze’ye misilleme saldırılarında bulunurken, Gazze’den de işgal altındaki topraklara füze saldırıları yapıldığı ve Filistin direniş gruplarının attığı bir füzenin Tel Aviv’in Bat Yam bölgesine düştüğü bildirildi. 

Haber yayına hazırlandığı sırada İsrail Kanal-10 televizyonu muhabiri Ur Heller, Savunma Bakanı Benny Gantz ile Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi’nin yeni bir durum değerlendirmesi yapmak üzere toplandığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu