Genel

İstilacılar bölgede İsrail’i kurtarma peşindeler

İran Cumhurbaşkanı, bugün dünyada bütün halkların adalet, saygınlık ve özgürlük peşinde olduklarını belirterek “Bu bütün halkların hakkıdır, dolaysıyla uygun yolla sağlanmaları gerek” dedi.

Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad dün akşamüstü Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim’le görüşmesinde yaptığı konuşmada, bugün dünyada bütün halkların adalet, saygınlık ve özgürlük peşinde olduklarını belirterek “Bu aslında bütün halkların hakkıdır, çok saygındır ve dolaysıyla uygun yollarla temin edilmeleri gerekiyor” dedi.

Dr Ahmedinejad daha sonra, halkların istek ve iradeleri sayesinde dünyanın temel değişiklikler halinde olduğunu hatırlatarak “Bu süreçte gelişmeler ve reformların yönetilmesi çok önemli bir kilit rol niteliğindedir” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad konuşmasının başka bir bölümünde “NATO’yla kendileri de özgürlük ve adalete saygı duymayan ülkeler kuşkusuz bunları başka halklara hediye edemeyeceklerdir. İstikbar güçleri bölgede bir taraftan işgalci İsrail’i kurtarmaya, bir taraftan da kendi istilalarını güçlendirmeye çalışıyorlar” dedi.

Ahmedinejad konuşmasının son bölümünde bütün halklar için dua ederek “Suriye halkı ve Hükümetinin akıllıca tedbirleri sayesinde bu ülkede güvenlik ve istikrarın bir an önce sağlanmasını temenni ediyoruz” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı