Suriye Düşmanları

Macron yine İslam düşmanlığı yönündeki sözleri savundu

Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Arapça paylaştığı tweette ülkesindeki İslam düşmanlığı içerikli sözleri savundu.

Fransa cumhurbaşkanı Resulullah’a -saa- yönelik hakaretleri ifade özgürlüğü şeklinde değerlendirmişken bu kez de bir kaç gün önce bir Fransız dergide yayınlanan çirkin karikatürü savunarak paylaştığı mesajda, “Hiçbir şey bizi geri adım atmaya mecbur kılamaz” yazdı.

Macron asla kinci ve nefret söylemleri kabul etmediklerini ve mantıklı tartışmayı savunduklarını iddia etti.
Fransa dışişleri bakanlığı da dün bir bildiride Müslüman ülkelerden, Macron’un Resulullah’a hakarete desteğinden dolayı Fransız mallarına boykot kararlarını durdurmalarını istedi.

Fransa cumhurbaşkanı Resulullah’a -saa- çirkin hakaretler içeren karikatürlerin tekrar yayınlanacağına dair açıklamaları ardından “Fransız mallarına boykot” hashtagi Arap ülkelerde birinci trend haline gelirken bir çokları Fransız ürünleri satın almayı reddetti.

Pakistan başbakanı İmran Han Fransa cumhurbaşkanının Resulullah -saa- ile ilgili son açıklamalarının dünya Müslümanlarını rencide ettiğine işaretle, “benzer konuşmaların İslamofobinin yoğunlaşması ve aşırıcılar için ortam hazırladığını” belirtti.
Bu arada yüzlerce kişi işgal edilen Filistin topraklarında Fransa elçinin ikametgahı karşısında bir araya gelerek Macron’un sözlerini kınadılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu