GAZZE

Pakistan Savunma Bakanı: İsrail’in Saldırganlıklarına Yanıt Vermek İran’ın Meşru Hakkıdır

Pakistan Savunma Bakanı Havaca Muhammed Asif, İsrail’in Şam’daki İran konsolosluğuna yönelik terör saldırganlığının egemenliğinin ihlali anlamına geldiğini, dolayısıyla Tahran’ın bu ihlale karşı eyleminin savunma amaçlı ve orantılı bir tepki olduğunu vurguladı.

IRNA’nın aktardığına göre Asif, Pakistan Geo News programına verdiği röportajda, “İsrail’in Şam’daki İran konsolosluğuna saldırganlığının aslında bağımsız bir devletin topraklarına yapılan ve çok sayıda kişinin şehit olmasıyla sonuçlanan bir saldırganlık oldu” diyerek, İran diplomatik alanlarına karşı bu saldırganlığın ardından Tahran’dan bir yanıt beklendiğini, bu nedenle İsrail’e karşı yürüttüğü askeri operasyonun meşru ve orantılı olduğuna işaret etti.

Pakistanlı Savunma Bakanı, İsrail tarafından yapılacak herhangi bir yeni saldırının sonuçta kendisine zarar vereceğini vurgulayarak, batı ülkelerinin İran’a karşı düşmanlığının nedeninin, ezilen Filistin halkına sağladığı destekten kaynaklandığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu