Genel

Şam’da ki hain saldırıya kınamalar yağıyor

Şam’da milli güvenlik binasını dün hedef alan terör saldırısı çok sayıda parti, faaliyet ve siyasi şahsiyet tarafından şiddetle kınanırken saldırının Suriye’ye komplo kuranların iflasını gösterdiği ve Siyonist düşmana hizmet ettiği vurgulandı.

Suriye Sosyal Milliyetçi Partisi, saldırıyı şiddetle kınarken yayınladığı bildiride saldırıdan terörü destekleyen ve yönlendiren Arap ve batı ülkelerini sorumlu tuttu.

Suriye Ulusal Gençlik Partisi ise yayınladığı benzer bir bildiride, güvenlik binasını hedef alan terör saldırısını kınarken Şerabin Kabilesine bağlı tüm aşiretler de kınadığı korkak saldırıyı iflasın kanıtı ve şer bataklığında çırpınmanın göstergesi olarak nitelendirdi.

1948 Yılında İşgal edilen Filistin topraklarındaki Ulusal ve Milli Faaliyetler Başkanı Şeyh Süleyman Uneyter yayınladığı bildiride, saldırıyı sert bir dille kınayarak savaşın şu an Suriye’de sömürgeciler ve işbirlikçilerin eliyle yürütüldüğünü ifade etti.

Suriye Kanıyla Ticaret Yapanların İflasıdır

Diğer yandan İnsan Hakları İzleme Şebekesi saldırıyı şiddetle kınayarak özellikle Suriye kanıyla ticaret yapanların gaddar ve alçakça yöntemlerini yansıtan acizliğin göstergesi olduğunu kaydetti.

İnsan Hakları İzleme Şebekesi yayınladığı bildiride, bu saldırının Suriye kanıyla ticaret yapanların sahteciliğine ve Suriye’nin iç işlerine müdahalelerine bir kanıt teşkil ettiğini dile getirerek BM’nin terörle mücadelede etkin bir güç olarak görevini sürdürmesi gerektiğini vurguladı.

Şebeke, barış ve güvenlik yanlısı tüm dünya güçlerine bu çirkin saldırıyı kınamaya çağırdı.

Bununla birlikte Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Genel Komutanlığı basın sorumlusu Enver Reca, milli güvenlik binasını hedef alan terör saldırının Suriye’ye komplo kuran güçler tarafından planlandığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı