GenelSuriye Dostları

Şeyh El-Hatib: Mescidi Aksa’yı önümüzdeki dönemde büyük tehlikeler bekliyor

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket başkan yardımcısı Şeyh Kemal El-Hatip, işgal yönetiminde aşırı sağcı partilerin seçimi kazanmasının ardından Kudüs’e karşı Yahudileştirme plan ve projelerinin daha da hızlı bir şekilde hayata geçirileceği konusunda uyardı.

El-Hatip, Filistin gazetesine verdiği demeçte Siyonist liderlerin Mescidi Aksa’yı seçim propagandalarında kullanmalarının bu kutsal mabede ilişkin endişelerini artırdığını belirterek, önümüzdeki aşamanın çok çetin geçeceğini söyledi.

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu başta olmak üzere Siyonist liderlerin seçim propagandalarında Siyonist toplumun oylarını almak için Mescidi Aksa’yı özellikle kullandıklarına dikkat çekerek, Netanyahu ve diğer liderlerin Burak Duvarına gelip ayin yapmalarının Mescidi Aksa’ya yönelik tehlikenin açık işareti olduğunu ifade etti.

Şeyh El-Hatip, seçime katılan bütün Siyonist liderlerin Mescidi Aksa’nın yıkılıp yerine heykelin dikilmesi çağrısı yaptıklarını kaydetti.

El-Hatip ayrıca, önümüzdeki aşamanın çok zor ve kritik geçeceğini belirterek, bu durumda ümmetin Siyonistlerin kirli planlarına karşı durması ve Kudüs’teki kutsal değerleri koruması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı