GenelSuriye Düşmanları

Abbas güçleri Siyonist İşgal zindanlarından çıkan iki esiri tutukladı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) mensuplarına karşı baskı ve sindirme operasyonlarına devam eden Abbas’a bağlı milis güçler, Nablus ve El-Halil şehirlerinde sürdürdüğü operasyonlarda iki kişiyi tutukladı, Ramallah’da ise iki kişiyi ifadeye çağırdı. Daha önce Eriha ve Ramallah da tutuklanan iki eski esirin de tutukluluk hallerini uzattı.

Abbas’a bağlı Koruyucu Güvenlik güçleri El-Halil şehrinde düzenlediği baskınlarda Beyt Emir’in önde gelen şahsiyetlerinden eski belediye başkanı ve yine Beyt Emir’deki Yetimler Hayır Derneği başkanı Ferhan Musa Alkam’ı (45) tutukladı.

Daha önce Siyonist işgal güçleri tarafından tutuklanıp serbest bırakılan eski esirlerden olan Alkam, iki kez de Abbas güçleri tarafından tutuklanmıştı.

Eriha zindanında bulunan eski esir Tarık Ed’is’in tutukluluk halini 15 gün daha uzatan Abbas güçleri, Nablus’ta da yine eski esirlerden Rami El-Hamimi’yi gözaltına aldı.

Bir baskı da Ramallah yönetimine bağlı güdümlü Evkaf Bakanlığından geldi. Evkaf Bakanlığının verilen hazır hutbe metnine sadık kalmadığı gerekçesiyle Beytunya’daki Seyfullah Camii imamı Şeyh İbrahim Es-Seb’i hutbe vermekten menettiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı