Suriye Dostları

Seyyid Hasan Nasrullah: Tüm kanıtlar Siyonist rejimin sonuna yaklaştığını gösteriyor

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel sekreteri dün gaziler günü münasebetiyle yaptığı konuşmada, tüm kanıtların siyonist rejimin sonuna yaklaştığını gösterdiğini söyledi.

Seyyid Hasan Nasrullah konuşmasının başında Şaban ayındaki bayramları kutlarken, direniş gazilerinin başarılarının savaşın bitiminden sonra da devam ettiğini belirterek “mahkumların dertlerine, acılarına aşinayız ve onları unutmayacağız.” dedi.

Nasrullah daha sonra Filistin meselesine değindi ve şu vurguda bulundu: “Siyonist rejime karşı tüm İslam ümmeti Filistin milletini desteklemesi gerekir ve son dönemde yaşanan tüm olaylar Siyonist rejimin sonunun geldiğinin işaretleridir.”

Lübnan Hizbullah’ı Genel Sekreteri ayrıca “Lübnan’ın bir karış toprağından, bir damla suyundan geri adım atmayacağımızı, gaz ve petrolün çıkarılmasında gecikme olursa bunun sonuçlarının düşman İsrail’i ilgilendireceğini” vurguladı.

Seyyid Hasan Nasrullah, deniz sınırlarının çizilmesini tarihi ve önemli bir başarı olarak değerlendirerek şunları ekledi: “Deniz sınırı anlaşması, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesi anlamına gelmiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu