GenelSuriye Düşmanları

Şimon Perez, Suriye’deki teröristlere olan desteğini yineledi

Siyonist İsrail Başkanı ve Lübnan’da işlenen Kana katliamının baş sorumlularından Şimon Perez Suriye’ye yönelik baskıların sürdürülmesi yönündeki baskılarını yenileyerek uluslararası toplumun Suriye ile ilgili çabalarının yetersiz olduğunu ifade etti.

İsrail Radyosuna verdiği röportajda kendi deyimiyle “Suriye’de muhalefet gücünü” desteklediğini belirten Perez; bu muhalif güçlere bağlı silahlı grupların Suriye devletine karşı sürdürdükleri savaşı kazanmalarını temenni etti.

Öte yandan İsrail Başbakanı Yardımcısı Şaul Mofaz da Suriye’ye yönelik uluslararası askeri müdahalede bulunulmasını talep etti.

İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Danny Ayalon ise İsrail Radyosuna yaptığı açıklamada İsrail’in ülke dışındaki temsilcileri aracılığıyla uluslararası toplumdan Suriye’ye müdahale etmesini talep ettiğini ifade etti.

Hatırlanacağı gibi daha önce de İsrailli birçok yetkili açıklamalarda Suriye devletinin yıkılmasında İsrail’in büyük bir çıkarı olduğu belirtilmiş ve Suriye devletinin yıkılışının bölgedeki direniş ve İran’a büyük bir darbe teşkil edeceğini dile getirmişlerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı