GenelSuriye Düşmanları

Siyonist rejim işbirlikçisi Abbas güçleri Hamas üyesi 4 Filistinliyi gözaltına aldı

Siyonist işgal güçleriyle güvenlik konusunda işbirliği yapan Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri işgal altındaki Batı Yaka’da direniş taraftarlarına yönelik baskılarını sürdürüyor.

Batı Yaka güvenlik birimlerinin Tulkerem ve El-Halil’de Hamas Hareketi üyesi dört kişiyi ve yine Tulkerem’de İslami Cihad Hareketi üyesi bir kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

El-Halil’de Koruyucu Güvenlik birimi eski esirlerden Ahmed İsmail Guneymat’ı Surif beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Siyonist işgal zindanlarında toplam 12 yıl yatan Guneymat’ın henüz iki hafta önce evlendiği ve işgal güçlerinin de Filistinli eski esiri on gün önce işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdığı kaydedildi.

Tulkerem’de ise Koruyucu Güvenlik birimi Faris Abdurabbih ve Halid Abdurabbih’i özgürlüklerine kavuştuktan birkaç gün sonra yeniden gözaltına aldı. Koruyucu Güvenlik biriminin ayrıca Bekir Haryuş’u gözaltına aldığı ve gözaltına alınan üç kişinin de Tulkerem Mülteci Kampı’ndan olduğu ifade edildi.

Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat biriminin ise Tulkerem’de önceki gün eski esirlerden İslami Cihad üyesi Ahmed Mutlak Balavine’yi gözaltına aldığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı