GenelSuriye Dostları

Suriye başbakan yardımcısı, Celili ile görüştü

İran İslam Cumhuriyeti milli güvenlik yüksek konsey sekreteri Said Celili, İran ve Suriye arasında çeşitli alanlarda işbirliklerinin geliştirilmesinin, dış güçlerin Suriye aleyhinde baskı yaptıkları bir ortamda zaruri olarak niteledi.

Dün Tahran’da Suriye başbakan yardımcısı Ömer Gelavenci ile görüşmesinde bu açıklamayı yapan Celili, iki ülke ilişkilerini stratejik olarak nitelerken, iki ülke ilişkilerinin her zamankinden daha çok geliştirilmesi gereğinin altını önemle çizdi.

Celili, siyonist İsrail rejiminin Gazze’ye yönelik 22 günlük savaş döneminde Arap ülkelerinin sessiz kaldığı bir dönemde Suriye’nin Gazze’ye destek verdiğini belirterek, bölgede bu zamana kadar bir tek serbest seçim dahi yapmayan ülkelerin demokrasi ve milletlerin haklarının savunuculuğuna soyunmalarının iki yüzlü bir politika olduğunu söyledi.

Suriye başbakan yardımcısı Ömer Gelavenci, Suriye gelişmeleri hakkında bilgi verirken İran’ın tutumunu takdir ederek iki ülke ilişkilerini stratejik olarak niteledi.

Suriyeli yetkili, batılı ülkelerin Suriye aleyhindeki iktisadi baskılarına temas ederek, bu durumun Suriye yönetiminden ziyade Suriye halkı aleyhinde olduğunu hatırlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı