Destek GösterileriGenel

Suriye halkı yönetime destek düşmanlara lanet gösterisi yaptı

Şam’ın Sebibahrat Meydanında toplanan muhtelif kesimlerden kalabalık halk kitleleri Suriye’nin içişlerine yönelik her türlü dış müdahaleyi reddettiklerini ve Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad yönetiminde uygulanan kapsamlı reformları desteklediklerini haykırdılar.

Vatanın kötülüğünü isteyen bütün güçler karşısında Suriye halkının tek yürek tek yumruk olduğunu dünya âleme ilan etmek için mitinge katıldıklarını dile getiren kitleler; terörü vatan topraklarından bütün kalıntılarıyla birlikte kazıyıncaya kadar Suriye halkı olarak tek yumruk olarak mücadele edeceklerini ifade ettiler.

Ülkeyi hedef alan düşmanca saldırı ve komploları şiddetle kınayan kitleler; uluslararası alanda Suriye’ye destek sunan ülkelere teşekkür ve takdirlerini ifade ederlerken şiddeti körükleyen ve teröristleri destekleyen ülkeleri de protesto ettiler.

Halkın vatan sevgisinin geleceği aydınlatan bir meşale olarak kalacağını vurgulayan kitleler; kimi Arap ve batılı ülkelerin desteği ile silahlı terör gruplarının işledikleri katletme ve bozgunculuk eylemlerinin Suriye halkının gücünü ve iradesini bilemekten öte hiçbir etkide bulunmayacağını haykırdılar.

Suriye halkının komplo ve saldırılar karşısında onurlu tutumlara sahip yönetimin etrafında kenetleşerek tek safta omuz omuza durduğunu kaydeden kitleler Suriye’nin geçmişte olduğu gibi gelecekte de insan onuru ve demokrasi okulu olarak kalacağını belirttiler.

Suriye’ye karşı kurulan komplonun birinci yılını doldurduğuna dikkat çeken kitleler; Suriye’nin halkın bilinci ve iradesiyle geçmişte olduğu gibi gelecekte de bütün komploları hezimete uğratacağını vurguladılar.

Silahlı terör gruplarına karşı mücadelede gösterdiği fedakârlık ve kahramanlıklar nedeniyle ordu ve silahlı kuvvetlere minnet duyduklarını beyan eden katılımcılar; Suriye yönetimi, halkı, ordusu ve güvenlik güçleriyle birlikte komplo karşısında nihai zafere kadar ilerleyeceklerini dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı