Destek GösterileriGenel

Suriye halkı:Teröristlerin destekçileri vahşi eylemlerde ortaktırlar

Suriye’de halkın muhtelif kesimlerinden kalabalık halk kitleleri Tunuslu Arap Direnişini Destekleme Siyonizm ve İlişkileri Normalleştirmeyle Mücadele Komitesinden bir heyetin katılımıyla bugün Şam’ın Sebibahrat Meydanında ulusal birlik-beraberliklerini ve Suriye’nin içişlerine her türlü müdahaleye karşı tutumlarını haykırdılar.

Ellerinde Suriye bayrakları ve Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın fotoğraflarını taşıyan kalabalık kitleler; silahlı terör gruplarının masum vatandaşları, ordu ve güvenlik güçlerini, hizmet kurumlarını, kamu ve özel mülklere karşı barbar eylemlerini kınadıklarının sloganlarla haykırdılar. Kitleler aynı zamanda söz de Suriye muhalefeti adı altında eli kanlı bu terör gruplarının silahlandırılmaları, onlara destek, silah, finans ve medya örtüsü sağlama yönünde bir kısım ülke ve tarafların bulundukları çağrıları mutlak bir şekilde reddettiklerini ve protesto ettiklerini vurgularken, bu ülke ve tarafların Suriye’deki şiddet ve Suriyeli kanların vahşice akıtılmasında ortak olduklarını haykırdılar.

Halk kitleleri Suriye halkının sahip olduğu ulusal bilinç ve vatan sevgisiyle devlet ve halk olarak Suriye’yi hedef alan planları çökertme gücüne sahip olduğuna vurgu yaparak, Suriye’nin baskı ve dayatmalara boyun eğmeden onurlu ve haysiyetli tutumlarıyla güçlü bir kale olarak kalacağını ifade ettiler.

Ordu ve silahlı kuvvetlerine mutlak destek ve takdirlerini ifade eden halk kitleleri; ordunun düşmanların, işbirlikçilerin ve hainlerin karşısında vatanın delinmez kalkanı ve kahraman savunucusu olduğunu kanıtladığını vurguladılar.

Halk kitleleri; vatan ve vatandaşların onur-haysiyetleri uğruna pak kanlarını cömert bir şekilde akıtan ve canlarını veren şehitlerin fedakarlıklarını unutmayacaklarını; bu fedakarlıkların, yollarını aydınlatan meşaleler olarak kalacağını taahhüt ettiler.

Silahlı terör gruplarının muhtelif bölgelerde gerçekleştirdikleri insanlık dışı vahşet dolu eylemlerinin dünyada onurlu ve haysiyetli tüm toplumların ve insanların vicdanlarını sarstığını ifade eden kitleler, bu çirkef eylemlere rağmen bir kısım ülke ve güçlerin hala muhtelif adlandırmalar altında terör gruplarına destek ve finans sağlamalarının ne anlama geldiğine işaret ettiler.

Halk kitleleri terör gruplarına destek ve yardım sağlayan herkesin, masum kanların akıtılmasında ortak olduklarını ifade ederek, her şeyiyle ifşa olan bu durumlarda en azından akıllarına saygı duyulması talebinde bulundular.

Mitinge katılan Tunuslu Arap Direnişini Destekleme Siyonizm ve İlişkileri Normalleştirmeyle Mücadele Komitesi heyet başkanı Ahmet el-Kehlavi SANA’ya yaptığı açıklamada; Tunsu halkının maruz kaldığı komplo karşısında Suriye’yi devlet ve halk olarak desteklediğini söyledi.

Suriye’nin hiç bir zaman hiç bir Arap davasında üstüne düşen misyonu yerine getirmekten geri kalmadığını, tüm Araplara cömertçe kollarını açtığını, Filistin davasında öncü bir rol oynadığını, İsrail, batı ve ABD’nin bölgeyi hedef alan bir çok planını başarısızlığa uğrattığını söyleyen Tunuslu heyet başkanı Kehlavi; Suriye halkının bilinç ve vatanseverlik duyguları ile bu planları çökertme gücüne sahip olduğuna inandığını söyledi.

Tunuslu Heyet üyelerinden Salih el-Bedrusi benzer bir açıklamada; bir çok medya kanalının Suriye ve halkına karşı ahlaksız hırçın bir dezenformasyon savaşı yürüttüklerini, herhangi bir mesleki, insani yada ahlak değerlerine saygı duyulmaksızın gerçeklerin teknolojik yöntemlerle çarpıtıldığını ve kamuoyunun aldatıldığını söyledi.

Ali el-Sait; bir kısım ülke ve tarafların ajandalarına hizmet olarak insanları kandıran ve gerçekleri çarpıtan bir medya savaşı yürüten kanalları protesto etme çağrısında bulunarak, bu gibi yalanların artık pek çok insanı kandıramayacağını, çünkü onurlu ve hür insanların artık gerçeklerin farkında olduğunu ifade etti.

Ahmet Eyluş; Suriye’ye uygulanan ve direk olarak Suriye halkını etkileyen ekonomik yaptırımlar ve siyasi dayatmaların, Suriye’yi onurlu tutumlarından caydırmayacağını, başta Filistin davası olmak üzere adil davalardan yana mücadelesini sürdüreceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı