GenelSuriye Düşmanları

Suriye muhalefeti İstanbul’da büro açacak

Yeni oluşturulan Suriye Milli Koalisyonu temsilcileri Davutoğlu ve Gül’le görüştü. Bu arada Suriye muhalefetinin İstanbul’da bir temsilcilik bürosu açacağı öğrenildi

Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, sözde tek çatı altında toplanan Suriye muhalefetini kabul etti.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Milli Koalisyonu çatısı altında birleşen Suriye Ulusal Koalisyonu’nun başkanı Ahmed Muaz el Hatib, ilk kez Ankara’yı ziyaret ederken Türkiye dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüştü.

Suriye Milli Koalisyonu’nun İstanbul’da temsilcilik açacağını ise Türkiye dışişleri bakanı Davutoğlu duyurdu.

Davutoğlu, “Koalisyon Türkiye’de ofis açacak ve biz de yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye dışişleri bakanı açıklamasında ayrıca muhaliflerin her türlü ihtiyaçlarını temin etmeye hazır olduklarını bildirirken Türkiye hükümetinin isyancı silahlı teröristlere yönelik tutumuna ise Türkiye içinden çeşitli kesimlerden de itirazlar gelmeye devam ediyor. Türkiye’de hükümetin Suriye politikasını bir başka ülkenin içişlerine müdahale olarak niteleyerek karşı çıkanlar, Türkiye’nin dost olduğu ülkelerle Amerika’nın çıkarları için düşman olduğunu bildirdiler.

Bilindiği gibi Türkiye hükümeti, açık bir şekilde Suriye’de silahlı isyancı teröristlere her türlü destek verirken bu durum Türkiye ve Suriye sınırlarında da askeri gerginliğin oluşmasına yol açtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı