GenelSuriye Dostları

Suriye savaşı Şii ve Sünni savaşı değildir

Dünya müslümanlarının ve mustazaflarının rehberi İmam Ali Hamaney’in Suriye temsilcisi Ayetullah Hüseyni, Suriye’de savaşın Şiiler ve Sünniler arasında süren bir savaş olmadığını belirtti.

Ayetullah Seyyid Mücteba Hüseyni İRNA muhabirine verdiği mülakatta, Suriye’deki savaşın gerçekte müstekbirlik güçleri ve uşaklarının, İran, Irak, Suriye, Lübnan ve Filistin’de oluşan direniş eksenine karşı sürdürdükleri savaş olduğunu söyledi.

Ayetullah Hüseyni Suriye’nin tüm dönemlerde direniş eksenine destek verdiğini ve bu bağlamda var gücü ile çalıştığını, Filistinli mültecilere destek veren tek bir Arap ülkesi olduğunu ifade etti.

Ayetullah Hüseyni ayrıca Suriye’de son 3 yılda düşmanları hüsrana uğratanın ise Şii ve Sünni olmak üzere tüm Suriye halkının, din ulemasının sözlerini dikkate alarak ortak hareket etmek ve aynı değeri savunmalarından ibaret olduğunu belirtti.

İslam inkılabı rehberinin Suriye temsilcisi ayrıca Suriye’de savaşın iki getirisi olduğunu, en önemlisinin ise insan hakları savunucusu iddiasında bulunan batılı ülkelerin gerçek yüzünü ortaya çıkması ve diğerinin ise radikal İslamcılığı halk arasında yayarak İslam’ın aşırı bir din olduğunu göstermeye çalışan tekfiri grupların rezil -rüsva olmaları olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı