Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriyede canlı bombalar camileri hedef almaya çalışıyor

Suriye güvenlik güçleri dün, bugün kılınacak Cuma namazı esnasında Şam’daki el-Rifai Camisinde intihar eylemi düzenlemek üzere hazırlanan Kaide Örgütüne bağlı Nusra Cephesinden terörist Muhammed Hüsam el-Sadaki’yi yakaladı.

Terörist Sadaki Suriye uydu televizyonunun bir kısmını yayınladığı ilk ifadesinde; Şam’da bir dizi camide yine Cuma namazı esnasında intihar eylemi düzenlemek üzere hazırlanan bir dizi intiharcının hazırlandıklarını söyledi.

Ebu Hafız adlı şahısın Çarşamba günü Şam kırsalında düşen Tedamun bölgesinde yardımcısı Ebu el-Bera ve Ebu Hamza adlı iki şahısla toplantı düzenlediklerini ifade eden terörist Sadaki; kendisine patlayıcı kemeri verdiklerini belirtti. Sadaki; kendisine Şam’daki Rifai Camisinde namaz kılmasını ve kemerle camide eylem düzenlemesini söylediklerini ifade ederken; “hiç bir şekilde endişelenmene gerek yok, sana ne olursa olsun biz ailene gereken her şeyi sağlayacağız..” dediklerini ekledi.

Terörist Sadaki; söz konusu grubun küçük yaşlarda çok sayıda genci bu şekilde hazırladıklarını ve onlara bir sürü vaatlerde bulunduklarını belirtti. Aynı zamanda 15 Haziran Cuma günü Şam’da bir çok bölgedeki camilere gitmelerini ve orada kendilerini havaya uçurmaları talimatları verdiklerini belirtti.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı; terörist Sadaki’nin yakalanmasında büyük katkıları olan bilgilerin elde edilmesine katkı sağlayan vatandaşlara teşekkürlerini ifade etti.

Bu arada Suriye uydu kanalı bugün 20:30 ana haber bülteninde teröristin tüm itiraflarını yayınlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı