GenelSuriye Düşmanları

Suriyeli teröristler: Türkiye silahlanmamıza yardım ediyor

Bugüne dek Suriye ve Katar’ın Türkiye üzerinden Suriyeli muhalifleri silahlandırdıkları yönünde pek çok iddia ortaya atıldı. İngiliz Independent gazetesi ise bu iddiaları bir adım öteye taşıdı.

Habertürk’te yer alan habere göre, bugüne dek karaborsadan satın aldıklarını hafif silahları Hatay üzerinden Suriye’ye sokan muhalifler artık daha ağır silahları da Türkiye üzerinden elde ediyor.

AĞIR SİLAHLAR

Independent muhabirine konuşan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyeleri üç hafta önce Körfez ülkelerinden gönderilen pek çok silahı Türkiye üzerinden aldıklarını iddia etti. Gelen silahlar arasında Kalaşnikof tüfeklerin yanı sıra, BKC makinalı tüfekler, roket atarlar ve anti-tank silahları da yer alıyor.

“TÜRKLER SİLAHLANMAMIZI YARDIM EDİYOR”

Türkiye-Suriye sınırında yaşayan özgür Suriye Ordusu üyesi bir kişi de gemi ile Türkiye’ye getirilen silahların sınıra taşındığını ve Türk yetkililerin bu duruma karışmadığını belirtti. Aynı kişi “Türk hükümeti silahlanmamıza yardım etti” diye konuştu.

MİT’İN PARMAĞI VAR İDDİASI

Gazeteye konuşan Ankara’da görevli batılı bir diplomat da silah sevkiyatını doğrulayarak, iddiaları bir adım öteye taşıdı. Batılı diplomat, “silahlar Türkler’in bilgisi dahilinde geliyor” diye konuştu.

Resmi olarak bunu asla itiraf etmeyeceklerdir” diyen diplomat, sevkiyatta MİT’in parmağı olduğunu da ileri sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı