Genel

Suriye’de iki siyasi parti daha kuruluyor

Suriye Siyasi Partiler Komisyonu bugün İçişleri Bakanı ve Komisyon Başkanı Muhammed el-Şear başkanlığında düzenlediği oturumda yeni siyasi partiler yasası doğrultusunda evraklarını tamamlayan iki siyasi partinin daha kurulmasını onayladı.

Oturumun ardından basına açıklama yapan Bakan Şear; Komisyonun tüm belgelerini ve kanuni icraatlarını tamamlayan Suriye Ulusal Gençlik Partisi ve Suriye Adalet ve Kalkınma Ulusal Gençlik Partisine kurulum izni verdiğini söyledi.

Bakan Şear; yeni siyasi partiler kanunu çerçevesinde kurulan yeni parti sayısının böylece 8’e yükselmiş olduğuna dikkat çekerek, daha önce kurulan ve İlerici Ulusal Cephede üye tüm partilerin geçen süre içinde yeni yasalar gereğince tüm evraklarını tamamladıklarını açıkladı.

Komisyonun, Halkın İradesi ve Ulusal Girişim adı altında kurulmak üzere takdim edilen iki partinin programını ve içtüzüğünü tartıştığını ifade eden Bakan Şear; bir kısım noktaların siyasi partiler kanunuyla çelişmesi nedeniyle bu noktaları parti sorumlularıyla görüşme kararı aldığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı