Genel

Suriye’de kanlı komployu vatanın düşmanları tezgâhladı

İçişleri Bakanı Muhammed Şear, iç güvenlik güçleri subaylarına kanunları uygulama ve keyfi kararlar almaktan uzaklaşma çağrısında bulunarak medya organlarının vatan evlatları arasında fitne yaratmak amacıyla olayları abartmasına karşı ihtiyatlı olma gerekliliğine vurgu yaptı.

Şear, bugün polis çalışmalarını denetlemek amacıyla Dera kentine düzenlediği ziyarette polis subaylarıyla bir araya gelerek polisin artan zorlukları ve görevleri ışığında yoğun çaba ve eğitimi arttırma gerekliliğine vurgu yaptı.

Subaylara başarılı deneyimlerden faydalanma ve hataları ortaya çıkarma tavsiyesinde bulunan İçişleri Bakanı, bakanlığın polis birimlerinin performansını arttırmak amacıyla plan ve programlar hazırladığını bildirdi.

Bakan Şear, iç güvenlik güçlerinin görevinin kanunları uygulamak ve suçları engellemekle sınırlı kalmadığını işaret ederek bu sorumlulukları aşarak vatandaşların sorunlarına eğilme, huzur ve güvenliğini sağlamakla birlikte güvenini kazanma görevi yüklenme sorumluluğu da taşımaya başladığını ifade etti.

Suriye’nin maruz kaldığı uluslar arası komplonun kanlı bölümünün ulusun düşmanları ABD, Siyonistler ve bir kısım gerici Arap rejimleri tarafından tezgâhlandığına dikkat çeken Şear, bu kanlı komploda işbirlikçi tekfiri teröristleri kullandıklarının altını çizdi.

İçişleri Bakanı, işbirlikçilerin Annan planıyla beraber saldırılarını tırmandırdıklarını söyleyerek “Suriye’nin Annan planına bağlı kalmasıyla terör dalgası tırmandırılarak bombalama eylemeleri ve suikastların hızı arttırıldı. Bu da komplocuların iflasını açıkça gösteriyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı