Cinayet ve Katliamlar

Suriye’de muhalif parti liderinin oğluna suikast eylemi düzenlendi

Suriye’de silahlı bir terör grubu dün, muhalefet partilerinden Suriye Sosyal Milliyetçi Partisi Başkanı Ali Haydar’ın oğlu İsmail Haydar’ı şehit etti.

SANA muhabiri ilgili kaynaklardan edindiği bilgiye göre Haydar ve arkadaşı Fadi Atavana’yın Homs-Misyaf otobanında silahlı terör grubu tarafından otomatik silahlarla taranarak şehit ettiğini bildirdi.

Suriye Ulusal Toplum Partisi Başkanı Haydar yaptığı açıklamada oğlu ve arkadaşıyla ilgili taziye edilmeye ihtiyaç duymadığını çünkü onların kanının şehit düşen ve daha sonra şehit düşecek olan hiçbir Suriyeliden daha değerli olmadığını dile getirdi.

İsmail ve Fadi’nin kanlarının da bütün şehitler gibi, ulusal uzlaşmaya varması için Suriye toplumuna feda edildiğini beyan eden Haydar; ulusal uzlaşma amacına ulaşmak amacıyla diğer çocukları ve kendi canı dahil olmak üzere bütün ailesini feda etmeye hazır olduğunu kaydetti.

İsmail ve Fadi’nin direk bir şekilde hedef alınarak katledildiklerini belirten Haydar olayın ayrıntılarıyla ilgili yorumları ilgili ve yetkili mercilere bıraktığını ancak oğlu ve arkadaşının birer terör kurbanı olduklarının net ve kesin olduğunu belirtti.

Eli silahlı teröristlerin kendisini ve Suriye halkını korkutamayacağına işaret eden Haydar; “toprağından yaratıldığımız, suyundan içtiğimiz ve havasını soluduğumuz bu vatanı son nefesimize kadar savunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu