Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de silahlı terör grupları saldırı eylemlerini sürdürüyorlar

Kendilerine silah ve finans sağlayanların plan ve istekleri doğrultusunda silahlı terör grupları bugün asayiş güçleri ve sivil insanlara ilaveten kamu ve özel mülklere yönelik saldırı eylemlerini sürdürdüler.

Bu bağlamda eli kanlı teröristlerin Homs ili ile Hama iline tabi Selemiye Kenti arasında seyir eden ve asayiş güçlerini taşıyan bir araca ateş açmaları sonucunda asayiş güçlerinden bir eleman şehit düştü, bir eleman da yaralandı.

Resmi bir kaynak SANA’ya açıklamasında; eli kanlı teröristlerin otomatik silahlarla aracı taradıklarını söylerken, yaralanan asayiş gücü mensubunun Selemiye Devlet Hastanesine kaldırıldığını ekledi.

Diğer yandan asayiş güçleri mensubu Onbaşı Yusuf Hasan, teröristlerin Hama Kentinde açtıkları ateşte şehit düştü.

Mühendis ve Teknik Müfettişe Suikast

Ulusal deneyim, performans ve olanakları hedef almaya devam eden terör grupları bugün Halep kırsalında düşen Deyr Hafir bölgesinde Tarım Arazi Islahına tabi Onarım ve Çalıştırma Müdürlüğünde çalışanlarından bir mühendis ve teknik elemanı kaçırdılar.

Halepli resmi bir kaynak SANA’ya açıklamasında; silahlı bir terör grubunun söz konusu müdürlükte çalışan Mühendis İmad Yetim ve teknik müfettiş Aziz Muhammed’e Şeyh Maksud Semtinde pusu kurduklarını ve onları kaçırdıklarını söyledi.

Bu arada silahlı teröristler dün aynı müdürlükte çalışan Mühendis Hasn el-Ali ve meslektaşı Mühendis Suphi Cüveyd’e suikast girişiminde bulunmuşlardı. Suikast eylemi sonucunda Mühendis el-Ali şehit düşmüş, mühendis Cüveyd ise yaralanmıştı.

Kellasa Semtinde Bomba Patladı

Teröristlerin Halep Kentinin Kellasa Semtinde patlattıkları ses bombasından sonra özel bir aracın altına koydukları bombanın patlaması sonucunda asayiş güçlerinden 3 eleman yaralandı.

Halepli yetkili bir kaynak; teröristlerin önce söz konusu semtte bir ses bombası patlattıklarını, ardından asayiş güçlerinin bölgeye gelmesiyle özel bir arabanın altına koydukları 20 kg ağırlığında bir bombayı havaya uçurduklarını söylerken, olayda asayiş güçlerinden 3 elemanın yaralandığını açıkladı.

Kaynak; bomba imha ekiplerinin aynı bölgede mutfak tüpü şeklinde yerleştirilen başka bir bombayı etkisiz hale getirdiklerini söyledi.

Furkan bölgesinde ise teröristlerin yolun ortasına yerleştirdikleri bir bombanın uzaktan kumandalı cihazla patlatıldığını söyleyen kaynak; patlamada yol geçen iki sivil vatandaşın yaralandıklarını ifade etti.

Demiryoluna Sabotaj Eylemi

Öte yandan silahlı bir terör grubu İdlib iline bağlı Cisr el-Şuğur bölgesinin Sankara Beldesi yakınlarında Halep – Lazkiye ekseninde demiryoluna bombalı sabotaj eyleminde bulundu.

SANA’ya konuşan İdlibli bir kaynak; teröristlerin demiryolu raylarını bir bombayla havaya uçurduklarını ifade ederken demir yolunun bir kaç metresinde hasarın meydana geldiğini ve kullanılmaz hale geldiğini söyledi.

Bu arada teröristler; daha önce de demiryolu ve hizmet kurumlarının alt yapısını hedef alan bir dizi sabotaj eylemlerinde bulunmuşlardı.

Terör Barınağına Baskın Operasyonu

Öte yandan güvenlik birimleri Halep kırsalının Meskene Nahisyesine tabi el-Hamra köyünde teröristlerin saklandıkları bir barınağa baskın operasyonu düzenledi.

SANA’ya konuşan Halepli bir kaynak; baskın operasyonunda 3 teröristin tutuklanmalarına ilaveten havzalarında bulunan ve her biri ortalama 15 kg ağırlığında olan 20 adet el yapımı bomba, bomba yapımında kullanılan araç-gereç ve ham maddeler ele geçirildi.

4 İşçiyi Katlederek 7 Milyon Lirayı Çaldılar

Vatandaşlar, işçiler, kamu ve özel mülklerine yönelik saldırılarını sürdüren silahlı terör grupları bugün Hama kırsalındaki Cıb köyüne bağlı Hamra bölgesinde evlerine düzenlediği baskında 4 işçinin üzerine ateş açarak katletti.

SANA muhabiri ildeki bir kaynağa dayanarak, silahlı terör grubunun, Türki Cuma Osman, Cuma Türki Osman, Kaddur Muhammed Osman ve Turki Muhammed Sadık’ın kiraladıkları evi basarak üzerlerine ateş açtığını bildirdi.

Diğer yandan kaynak, silahlı bir terör grubunun Hama’nın Sanayi bölgesindeki Ticaret Bankasına gitmekte olan Yakıt Şirketi Hama şubesinin kiraladığı aracı soyarak içindeki 7 milyon liraya el koyduğunu aktardı. Kaynak ayrıca, güvenlik birimlerinin Muhammed Dürzi Mehaymid’i Selemiye-Rakka yolu üzerindeki Mzeyraa Köyü kavşağında tutukladığını söyleyerek Meheymad’in kullandığı mülkiyete bir başka şahsa ait araçta iki tabanca ve iki bomba bulduğunu beyan etti.

Bununla birlikte güvenlik birimleri, Muardes bölgesi sakinlerinden Muhammed Hikmet Hadid adlı vatandaşın Hama’nın Tıybat el-İmam beldesindeki tarım arazilerine bırakılmış cesedini buldu.

Öte yandan silahlı terör gruplarının Hama’nın Erbain semtinde açtıkları ateş sonucu 10 yaşındaki Ahmet Nasır adlı çocuk yaralandı.

Bacaklarından isabet alan Nasır hastaneye kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı