Genel

Suriye’de silahlı terör gruplarının eylemleri devam ediyor

Suriye’de silahlı terör gruplarının deneyim ve bilim adamlarını hedef almaları kapsamında teröristler dün Homs İl Tarım Müdürlüğünde çalışan Mühendis Semir Assaf’a suikast eylemi düzenledi.

Meslektaşı Mühendis Macid Nahhas ile birlikte Homs kentinin kuzey girişinde düşen İl Tarım Müdürlüğündeki işlerine gittikleri sırada silahlı terör grubunun Mühendis Assaf’ın arabasına ateş açması sonucunda Mühendis Assaf şehit düşerken, Mühendis Nahhas da yaralandı.

Aynı çerçeve altında silahlı terör grupları Öğretmen Hasan Salim el-İsa’yı Homs Kentinin Kuvvetli Caddesinden kaçırarak meçhul bir yere götürdü.

Öte yandan silahlı bir terör grubu dün Hama Kentindeki stadyum yakınlarında bir bayan vatandaşa ateş açarak onu şehit etti.

SANA Muhabiri; Hama’da yetkili bir kaynaktan naklen; ilahlı bir terör grubunun, sağlık ocağında görevli bayan Buşra Nabilsi adlı sivil vatandaşa evinden çıktığı sırada ateş açtıklarını ve onu öldürdüklerini aktardı. Muhabir Şehit Nabilsi’nin 1973 Hama doğumlu olduğunu ekledi.

Bu arada silahlı terör grupları yaklaşık bir ay önce bayan Nabilsi’nin abisi Ali Nabilsi’ye ateş ederek öldürmüştü.

Silahlı bir terör grubunun dün Homs ilinde sivil vatandaşlara açtıkları ateş sonucunda iki kişi şehit düştü.

SANA muhabiri Homs ilinde yetkili bir kaynaktan; silahlı bir terör grubunun Enver Asaad Cebir adlı vatandaşın, özel arabasıyla Homs kentindeki Karabis Semtinden geçişi sırasında arabaya ateş açtıklarını aktardı.

Muhabir sivil vatandaş cebir’in olay yerinde şehit düştüğünü ve naşının Homs Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığını söyledi.

Homs doğumlu şehit Cebir; asayiş güçlerinde sivil personel olarak çalışıyor. Öte yandan SANA Muhabiri; bir başka silahlı terör grubunun, Homs kırsalında düşen Cerbuiye köyünden köy yakınlarında motosikletiyle seyir eden Muhammed Safi adlı sivil vatandaşa ateş açarak şehit ettiğini ifade etti.

Bir diğer silahlı terör grubunun Homs Kentindeki Zikar Okulunda müstahdem olarak çalışan Faris Halil adlı sivil vatandaşı kaçırdıklarını ifade eden muhabir; teröristlerin Halil’i meçhul bir yere götürdüklerini ekledi.

Haresta’da Silah ve Gelişmiş Savaş Mühimmatı Yakalandı

Bu arada güvenlik birimleri dün Şam kırsalında düşen Haresta kentinde muhetlif türlerde silah ve gelişmiş savaş mühimmatı yüklü KIA Ceratto marka bir araba yakaladı.

Yakalanan arabada; sahte araba plakaları, bir çok tüfek, gelişmiş savaş mühimmatı, cephane, gece görüş dürbünleri, askeri üniformalar, sürücü belgeleri, sahte sigorta poliçeleri, anflikatör ve farklı alanlarda kullanıma tabi elektrik kabloları ele geçirildi.

Cesedini Parçalayıp Yola Attılar

Bu arada Silahlı bir terör grubu Cumartesi günü Şam kırsalında düşen Haresta kentinde asayiş güçlerinden mesaisi sona ermesi ardından evine dönmeye çalışan Astsubay Üstçavuş Ahmet Muhiddin Şahhud’u kaçırması ardından onu katlederek cesedini parçaladı.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; askeri üniformalar giyen silahlı 5 teröristin dün Astsubay Üstçavuş Şahhud ve bir meslektaşının bulundukları umumi bir taksinin yolunu kestiklerini ve asker olduklarını iddia ederek kimliklerini talep ettiklerini söyledi.

Kaynak Şehit Şahhud’un kimlik kartını göstermesi ardından teröristlerin onu zorla arabadan indirdiklerini ve sağ ayağına kurşun sıkmaları ardından yakın bir yere kaçırdıklarını belirtti. Arından Astsubay Üstçavuş Şahhud’u katlettiklerini söyleyen kaynak; cesedini de keskin aletlerle parçalamaları ardından Haresta – Duma otoyolu üzerinde düşen Keylani Petrol Ofisi yakınlarında attıklarını ekledi.

Şehit Şahhud’un bulunduğu umumi takside bulunan meslektaşının teröristlere kimlik kartı yerine sürücü belgesi göstermesi ardından kaçmayı başardığını açıklayan kaynak; 1980 Hama kırsalı doğumlu Şehit Şahhud’un evli ve üç çocuk babası olduğunu söyledi.

Bu arada Şehit Şahhud’un Cenazesi Haresta Kentindeki Polis Hastanesinde düzenlenen resmi törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Silahlı terör gruplarının dün Homs ilinin muhtelif bölgelerinde gerçekleştirdikleri saldırılarda asayiş güçlerinden 15 kişinin yanı sıra Askeri İskan Kurumunda çalışan bir şoför yaralandı.

SANA Muhabiri; teröristlerin Homs kentinin Halidiye Semtinden geçmekte olan asayiş güçlerinin vardiya otobüsüne ateş açtıklarını aktarırken; saldırı sonucunda aralarında ikisi ağır olmak üzere 11 asayiş mensubunun yaralandıklarını belirtti. Muhabir yaralıların Homs Devlet Hastanesi ve Askeri Hastaneye kaldırıldıklarını ifade ederek gereken tıbbi müdahalelerin yapıldığını söyledi.

Muhabir; silahlı bir terör grubunun Homs Devlet Hastanesi yakınlarında asayiş güçleri devriyesine ateş açmaları sonucunda devriyeden 4 elemanın yaralandıklarını ifade ederken, yaralıların derhal hastaneye kaldırıldıklarını kaydetti.

Bir başka silahlı terör grubunun Askeri İskan Kurumuna ait bir vardiya otobüsüne Aşire Semtinden geçişi sırasında ateş açtıklarını söyleyen Muhabir; saldırı sonucunda otobüs şoförünün yaralandığını ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı