Genel

Suriye’de Siyonist Güdümlü Teröristler Tarafından,Camiye Konulan Bomba Erken Müdaheleyle,Etkisiz Hale Getirildi

Orduya tabi askeri mühendislik birimleri bugün Dera iline bağlı Nuaymiye beldesinde silahlı terör gruplarının yerleştirmiş oldukları el yapımı bir bombayı etkisiz hale getirdiler.

SANA Muhabiri; teröristlerin koydukları bombanın beldedeki Rahman Camisi önünde bulunduğunu söyledi.

Kaçırılan Mühendis Kurtarıldı

Hama kırsalında ise güvenlik birimlerinin gerçekleştirdiği nitelikli bir operasyonda, silahlı terör gruplarının bir kaç gün önce Mharde bölgesinde arazisinde çalıştığı sırada kaçırdıkları Mühendis Yusuf el-Nayif’i kurtardı.

Bu arada SANA Muhabiri Hama Emniyet Müdürlüğünden bir kaynaktan naklen; askeri mühendislik birimlerinin; silahlı terör gruplarının Meştel’in Batısında düşen bir semtte yerleştirdikleri el yapımı bir bombayı etkisiz hale getirdi.

Öte yandan Hama Emniyet Müdürlüğünden bir kaynak SANA Muhabirine yaptığı açıklamada; asayiş güçlerinden bir devriyenin Hama kentinin Teavuniye semtinde geçişleri sırasında el yapımı bir bombanın patladığını söyledi. Kaynak bombanın patlaması neticesinde asayiş güçlerinden 3 mensubun yaralandığını açıkladı.

İdlib’te Sivillerin Öldürüldüğü Yalan

İdlib ilinde ise İl Emniyet Müdürlüğünden bir kaynak; Cezire televizyonunun, İdlib’te güvenlik güçleri tarafından sivil vatandaşların öldürüldüğüne ilişkin yayınladığı haberlerin aslı gerçeği olmadığını belirtti.

Haberin yalan ve iftiralardan ibaret olduğunu ifade eden kaynak; Suriye ve halkını hedef halan komplonun medya savaşında bu tür dezenformasyonun artık her kes tarafından bilindiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı