Genel

Suriye’de,teslim ol çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerden 6’sı, etkisiz hale getirildi

Güvenlik birimleri; Dera’da silahlı terör gruplarıyla ilgili yürüttükleri takip ve kovuşturmanın yanı sıra vatandaşlardan edindikleri bilgiler doğrultusunda bu sabah teröristlerin üslerine operasyon düzenledi.

SANA muhabiri operasyonlar sırasında üslerde bulunan teröristlerin teslim ol çağrılarını ateşle yanıtlaması sonucu çıkan çatışmada isimleri arananlar listesinde en tehlikeli isimler arasında bulunan 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin asayiş güçleri mensupları ve sivil vatandaşları kaçırma ve katletme gibi eylemler uygulamaları nedeniyle arandıklarını belirten muhabir; etkisiz hale getirilen teröristler arasında Sibeyr kod isimli Muhammed Şükri Şeref’in de bulunduğunu dile getirdi.

Operasyon sırasında çıkan çatışmada güvenlik birimleri mensuplarından iki kişinin şehit düştüğüne işaret eden muhabir operasyonda silahlı terör gruplarına ait büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirildiğini sözlerine ekledi.

Güvenlik Birimleri Teröristlerin Mehca Köprüsünün Patlatılması Planlarını Çökertti

Öte yandan güvenlik birimleri ve bomba imha ekipleri, silahlı terör gruplarının Dera’da Mehca Köprüsünü havaya uçurmak amacıyla yerleştirdikleri bombaları etkisiz hale getirerek bir facianın önüne geçtiler.

SANA muhabiri Dera Valiliğinden bir kaynaktan edindiği bilgilere göre; patlayıcı doldurmuş ve telsizle infilak ettirilmeye ayarlı bomba haline getirilerek söz konusu köprünün altına yerleştirilmiş 6 variln bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirdiğini aktardı.

Kaynak silahlı terör gruplarının bu köprüyü hedef alarak ulaşımı köprüden sağlayan köylerin trafiğini aksatmayı amaçladıklarına dikkat çekerek ayrıca hedef alınan noktanın teröristlerin genel trafiği de aksatma amacı bulunduğunu ortaya koyduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı