Genel

Suriyeli gençler terör eylemlerine rağmen eğitimlerini sürdürme kararlığındalar

Şam’ın Kazzaz Bölgesindeki Şam Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Fakültesi öğrencileri, terör eylemlerine rağmen eğitim ve bilim yolunda ilerleme azmiyle geçtiğimiz hafta Kazzaz bölgesinde meydana gelen terör patlamalarında zarar gören fakültelerinin restore çalışmalarını gönüllü olarak katılma kararı aldı.

Öğrenciler, fakülteyi gönüllü olarak restore etme düşüncesinin öğrencilerin fakültelerine karşı duydukları sorumluluk ve restore çalışmalarına olabildiğince katkıda bulunma gerekliliğinden doğduğunu belirtti.

Gönüllü öğrenciler, çalışma planının sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandığını ve katılımcıların çalışma gruplarına ayrıldığını bildirerek bilim yolunda ilerleme kararlılıklarını vurguladı.

Öğrenciler ayrıca, terör ve sabotaj eylemelerinin bilimsel eğitimlerine engel teşkil edemeyeceğine dikkat çekerek restore çalışmalarına katılarak terörün doğal yaşamlarını sürdürmelerine engel olamayacağı mesajı vermek istediklerini ve bu katılımın vatana duydukları sevginin ifadesi olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı