Genel

Suriye’de terörden zarar görenlere yardım icraatları incelendi

Suriye Bakanlar kurulu bugün Başbakan Adil Sefer başkanlığında düzenlediği oturumda kimi bölgelerde tehdit ve zor kullanılarak vatandaşların evlerini terk etmelerine neden olmaya kadar varan, silahlı terör gruplarının uyguladığı bozgunculuk ve katletme eylemlerinden zarar gören vatandaşlara yardım etme ve onları destekleme icraatlarını incelemeyi sürdürdü.

Kimi semt ve evlerin onarımı ya da yeniden inşasıyla birlikte hizmet ve alt yapı ağının da onarımıyla ilgili icraatların gündeme alındığı kurul toplantısında; yardım, onarım ve inşa icraatlarında ilk aşamada Homs iline öncelik verileceğine dikkat çekildi.

Toplantıda; Yerel yönetim bakanlığından söz konusu icraatları takip etmesi ve ilerleyen aşamalarda gerekli kararların alınması için izlenim ve önerilerini bakanlar kuruluna bildirmesi talep edildi.

Bakanlar kurulunun gündemindeki birçok başlığın tartışıldığı toplantıda; sulama ve tarım arazilerinin ıslahı ile ilgili vergi yükümlülüğü bulunan çiftçilerin 2011 yılı vergilerinden muaf tutulmalarını öngören karar tasarısı onaylandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı