Destek GösterileriGenel

Suriye’nin Deyrezzor ahalisi yönetime desteklerini yinelediler

Deyrezzor ahalisinden kalabalık halk kitleleri bugün Suriye’nin içişlerine dış müdahaleyi reddetmekle birlikte Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın yönetimindeki kapsamlı reform programına desteğini ifade eden bir etkinlik düzenlediler.

Deyrezzor Kentindeki İl Çiftçiler Birliği Şubesinin önünden arabalarla hareket eden halk kitleleri ulusal birlik beraberlik içinde vatanın onur ve haysiyetini savunmaya, ulusal bağımsız kararına sahip çıkmaya kararlı ve azimli olduklarını vurguladılar.

Ordu ve silahlı kuvvetlerin eli kanlı gözü dönmüş terör gruplarına karşı mücadelece oynadığı kahraman rolü öven halk kitleleri; masum insanlara saldıran, kamu ve özel mülkleri sabote eden teröristlerin demir yumrukla cezalandırılmaları talebinde bulundular.

Büyük-küçük, kadın-erkek kalabalık halk kitleleri; terör yanlısı medya kanalları ve arkalarındaki güçlerin Suriye halkını savunma ve daha muhtelif adlandırmalar altında Suriye’yi devlet ve halk olarak yıkmak ve parçalamak istediklerinin gayet net olduğunu, fakat vatanına ve liderine sımsıkı tutunan onurlu Suriye halkının bu düşmancı planlara izin vermeyeceğini ifade ettiler.

Deyrezzor ahalisi; Suriye’ye yönelik yürütülen dezenformasyon ve medya savaşını kınadıklarını belirterek, Suriye halkını artık kimsenin kandıramayacağını, onurlu ve hür insanların da bu yalanlara ve iftiralara inanmamaları gerektiğini ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı