Suriye Dostları

Tahran ve Şam heyetleri Suriye’de konut inşaatını görüşüyor

İran Savunma Bakanı Yardımcısı İbrahim Mahmutzade ve Suriye Umumi Hizmetler ve Konut Bakanı Süheyl Abdullatif İran’ın Suriye’de konut ve imar projelerine katılmasına vurgu yaptılar.

IRNA’nın haberine göre, Savunma Bakanı Yardımcısı ve İSK Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanı Mahmutzade ve Suriye Umumi Hizmetler ve Konut Bakanı Abdullatif Pazartesi günü Suriye’nin başkenti Şam’da gerçekleştirdikleri görüşmede iki taraf Suriye’de konut projelerini mayasa yatırdı.

Mahmutzade İran Suriye’nin yeniden inşa sürecinde en yeni ve en yüksek nitelikle teknolojilerden yararlanarak en hızlı şekilde ve en düşük maliyetle Suriye yönetimi ile iş birliği yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Mahmutzade ayrıca Tahran yönetimi Şam yönetimine desteği ve Suriye’nin kamu ve özel sektörleri ile iş birliği yapmaya hazır olduğunu belirterek, bu tür projelere ilkin Şam kentinde başlayabileceklerini ve ardından Suriye genelinde işe devam edeceklerini vurguladı.

Suriye Umumi Hizmetler ve Konut Bakanı Süheyl Abdullatif de görüşmede, İran heyeti bu doğrultuda Suriye’nin ilgili kurumları ile müzakerelere başlaması kararlaştırıldığını kaydetti.

İran ve Suriye 2019 yılının sonlarına doğru imar projelerinde iş birliği yapmak üzere bir protokol imzaladı ve ardından icra programı tedvin edildi. Ancak korona virüs salgını anlaşmanın ertelenmesine sebep oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu