Genel

Terör saldırılarından dolayı Ürdüne giden 100 bin Suriyeli, gönüllü olarak geri döndü

Ürdünlü resmi bir kaynak, Suriye’de krizin patlak vermesinden beri zorunlu olarak göç ettirilen 100 bin göçmenin gönüllü olarak ülkesine geri döndüğünü belirtti.

Ürdün Haber Ajansı PETRA Ürdün’de Suriyeli göç ettirilenlerin çadırlarından sorumlu komiser kaynağından naklen verdiği haberinde, dönüşlerin 1951 yılında Cenevre’de imzalanan ittifak gereğince gerçekleştiğini belirterek, bu gönüllü dönüşlerin Suriyeli göç ettirilenlerin çadır idaresi ile BM’ye bağlı mülteciler işlerinden sorumlu yüksek komiserlik arasında sağlanan koordinasyonla sağlandığına işaret etti.

Komşu ülkelerin çadırlarındaki Suriyeli göç Ettirilenlerin durumlarıyla ilgili yayınlanan raporların, siyasi, ekonomik ve ahlaki şantaj durumlarına maruz kaldıklarını belirterek, kadınlara tecavüz ve çocukların çalıştırılmasına kadar vardığını belirttiğini göstermişti.

Bir Yorum

  1. Insan tacirleri ve mafianin oyuncagi olmaktansa yikintilarin arasinda ya$amak cok daha onurludur $uan en kötü mülteci kampi ürdündeki kampmi$ elektirigekadar ne varsa satip insanlari tehdit ve $antajla korutuyorlarmi$!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı