Kimyasal İddialar ve Gerçekler

Teröristler Suriye’de kimyasal saldırı peşinde

Rusya’nın Suriye’deki Hamimin askeri üssünde kurduğu koordinasyon merkezi, teröristlerin Suriye’de yeni bir kimyasal saldırı hazırlığını yaptıklarını duyurdu.

Sputnik’in haberine göre, Rusya’nın Suriye’deki Hamimin askeri üssünde kurduğu koordinasyon merkezi Başkanı Victor Kopchishin, teröristler Suriye’nin İdlib eyaletinde Cercenaz ve Serakıb sığınmacı kamplarına kimyasal saldırı düzenlemeyi planladıklarını belirtti.

Rus komutan, teröristlerin elinde yüklü miktarda kimyasal zehirli madde bulunduğunu, teröristler bu maddeleri kimyasal silah yapımında kullandıklarını ve yaptıkları silahları da sivillere karşı kullandıklarını ifade etti.

Bundan önce de bazı Suriyeli kaynaklar Tahrirul Şam teröristlerin İdlib’de bir bölgeye kimyasal saldırı düzenlediklerini duyurmuştu. Teröristler bu saldırıda Şemmel Hava bölgesine kimyasal gaz içeren füzelerle hedef almıştı.

Suriye’de teröristler daha önceleri de Han Şeyhun ve Doğu Guta bölgelerinde kimyasal saldırı düzenleyerek suçu Suriye ordusunun üzerine yıkmaya ve böylece Batı’yı Suriye’ye saldırmak üzere kışkırtmaya çalıştılar, fakat başarılı olamadılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu