Suriye Düşmanları

Trump: ”Cumhuriyetçiler beni yalnız bıraktı”

Amerika başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçi Parti üyelerinin kendisini cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucunu değiştirmek için kampanyada yalnız bıraktığını ve bu konuyu asla unutmayacağını iddia ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump, Cuma sabahı cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili iddialarına devam ederken, Cumhuriyetçilerin kendisini yalnız bıraktıkları için onları eleştirdi.

Trump Twitter’da başta Mitch olmak üzere (McConnell, Senatoda Cumhuriyetçileri lideri) en az sekiz Cumhuriyetçi senatörü kurtardığını ve onları son hileli seçimi kaybetmelerini önledim. Ama, şimdi neredeyse hepsi geri adım attı, kötü ve aldatıcı düşman, aşırı sol Demokratlara karşı mücadelemi izliyorlar. Bunu asla unutmayacağım!” dedi.

Cumhuriyetçi Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, 15 Aralık’ta Joe Biden’ı ABD başkanlık seçimlerinde kazandığı zaferden dolayı tebrik etmişti.

Donald Trump ise seçimlerin sonuçlarını kabul etmek için henüz çok erken olduğunu söyleyerek McConnell’in hareketine tepki gösterdi.

ABD başkanlık seçimleri 3 Kasım’da düzenlendi. Seçimleri Biden kazansa da Trump, seçim yenilgisini bir türlü kabule yanaşmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu