GenelSuriye Dostları

Tunus halkı Suriye yönetimine destek gösterisi yaptı

Yüzlerce Tunuslu bu sabah Suriye’nin Tunus Büyükelçiliği önünde toplanarak Tunus Başkanının Suriye Büyükelçiliğini geçici bir süre kapatma kararını protesto ettiklerini haykırdılar.

Ellerinde taşıdıkları dövizler ve haykırdıkları sloganlarla Suriye büyükelçiliğinin kapanması kararını şiddetle kınadıklarını ve protesto ettiklerini ifade eden Tunuslu kitleler maruz kaldığı komplo karşısında Suriye’nin yanında yer aldıklarını ve Suriye ordusunun güvenlik ve istikrarı korumada sergilediği fedakarlıkları takdir ettiklerini aktardılar.

Uluslararası alanda Suriye halkının yanında yer alan kitleler İstanbul meclisini ve Katarlı yetkililerin Suriye krizi ile ilgili şaibeli rollerini de protesto ettiler.

Arap ulusunu bir bütün olarak hedef alan Yeni Ortadoğu Projesini kınayan kitleler direnişi destekleyen rolü nedeniyle Suriye’ye saygılarını sunarak Tunus ve Suriye ulusal marşlarını hep bir ağızdan okudular.

Kitleler destek amacıyla Suriye büyükelçiliğinin önünde üç saat durduktan sonra ellerinde taşıdıkları bayrak, Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın resimleri ve Suriye’ye destek içerikli dövizleriyle vatansever marşlar ve sloganlar haykırarak başkent caddelerinde yürümeye başladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı