DiğerleriGenelGörüntülü Cinayet ve KatliamlarSuriye DüşmanlarıVideolar

Video – Suriye’de yönetimi destekleyen halkın yol ortasında infaz edilmesi kınandı

Bir İnsan Hakları Örgütü, Suriye yönetimi yandaşlarından bir grubun Halep şehrinde Suriye karşıtı koalisyon tarafından desteklenen silahlı muhalifler tarafından yol ortasında infaz edildiğini bildirdi.

Uluslar arası af örgütü, çatışma içinde olan Halep şehrinde yönetim karşıtı silahlı güçlerin hükümet yandaşlarını belirleyerek topluca infaz ettiklerini bildirdi.

Amatör video görüntülerinde, isyancılar tarafından yakalanan Esad’a bağlı kimseler önce bir duvar dibine oturtuluyor. Hükümet yetkililerine ve Esad yandaşlarına hakaretler yağdıran bir grup isyancı daha sonra milisleri saniyelerce tarayarak katlediyor.

Bu arada dünya medyasında yayınlanan görüntüler insan hakları örgütlerinin tepkisini çekti. Uluslararası İnsan Hakları İzleme örgütü, isyancıların insan hakları suçu işlediklerini açıkladı.

Suriye’nin ikinci büyük kenti olan Halep’te durumun kritik olduğunu hatırlatan uluslar arası gözlemciler isyancı güçlerin şehirde terör estirdiklerini ve yönetim yandaşlarını bir bir belirleyerek öldürdüklerini bildirdiler.

Silahlı gruplar ayrıca Halep’te iki polis karakoluna saldırarak en az 40 polis görevlisini idam ettiler.

Bu cinayetler Halep ve çevresinde halkın evlerini terk ederek başka bölgeleri kaçmalarına yol açmıştır.

 

Bir Yorum

  1. Aslinda bu verdiginiz savas 3. dunya savasindan baska bir sey degil,egemen kisiler ulus demek yanlis olur cunku cogu insan donen oyundan haberi yok.Cok acik istenen dunyanin tek belli basli kisilerce yonetilmesi. bunun ortodogu ayagi bop yani buyuk ortodogu projesi Tayip erdoganin gorevli oldugu bir proje. Cok gucluler milyonlarca askerleri tonlarca silah vede para. Herekesi herseyi satin alip kullaniyorlar.Öldürtüyorla öldüroyor ve caliyorlar , Bizim basbakanimiz dindar takilip cocuklarin insanlarin olmesine birnevi yardim ediyor,nasil allah inanciysa ! Zor donem icinde olan bir halksiniz allah yardim etsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu