Genel

Zarif: Trump’ın tehditleri İran milletini korkutamaz

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Twitter hesabından General Süleymani’nin cenazesine katılan milyonluk insan kitlesinin fotoğrafını paylaşarak ABD Başkanı Trump’a hitaben, ‘’Bay Trump ömründe böyle insan seli gördün mü? Hala bu büyük millet ve halkının iradesini kırabileceğini düşünüyor musun? ‘’ diye sordu.

Zarif, mesajında, ‘’Bölge ile ilgili etrafınızda bulunan soytarıların size verdiği istişareleri henüz dinlemek istiyor musunuz? ‘’ diye sordu.

Zarif, Amerika’nın Batı Asya’da varlığının son bulması döneminin başladığını belirterek, Trump’tan, ‘’Hala bu büyük halkın ve milletin iradesini kırabileceğinizi düşünüyor musunuz? ‘’ diye sordu.

İran dışişleri bakanı, Trump’ın İran’ın kültürel merkezlerine yönelik saldırı tehdidine işaretle, İran halkının bugün milyonluk kitleler halinde cenaze merasimine katılarak Amerika’ya gerekil cevabı verdiğini belirtti.

Cuma Sabahı Bağdat Havaalanı yakınında Amerika, General Kasım Süleymani ve Irak Haşdi El Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis’i terörist bir eylemle şehit etti.

General Süleymani’nın resmi cenaze töreni dün Tahran’da milyonların katılımı ile düzenlendi.

Bu arada İran devrim muhafızları komutanı tümgeneral Hüseyin Selami, ABD’nin general Süleymani’ye yönelik terörist saldırı ve cinayetiyle ilgili olarak İran’ın bu cinayetin intikamını kesinlikle alacağını bildirmiş ve ‘Amerika’nın bölgedeki varlığının son bulacağını’ duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı