GenelSuriye Dostları

Ahmedinejad ve Ammar Hekim görüşmesi

İslami İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve Irak Yüksek İslami Meclisi başkanı Ammar Hekim arasında bugün Tahran’da yapılan görüşmede, cumhurbaşkanı Ahmedinejad, düşmanların komploları konusunda uyarıda bulundu.

Milletlerin düşmanların oyunları ve komploları karşısında son derece uyanık olmaları gerektiğini belirten Ahmedinejad, düşmanların şom emellerini gerçekleştirmek için milletler arasında mezhepler arası ve kavmiyetler arası çatışma çıkarma hedefinde olduklarını, bölge ülkeleri arasında ihtilaf çıkardıklarını belirterek, düşmanların bu oyunlarına karşı birlik ve beraberlik içinde karşı konulmasının zaruri olduğunu söyledi.

Batılı ülkelerin bölgenin parçalanması için yeni bir plan ve proje içinde olduklarına da temas eden Ahmedinejad, bu komplonun gerçekleşmesine izin verilmemesi gerektiğini ve bunun için de başta milletler olmak üzere İslam ülkeleri yöneticileri ve siyasilerinin son derece uyanık ve bilinçli olmaları gerektiğini dile getirdi.

Ahmedinejad, Siyonistlerin uluslar arası emperyalizmin himayesiyle Ortadoğu projesini hayata geçirmeye çalıştıklarını belirterek Siyonistlerin bölgedeki varlığı ve siyasetlerini bölge için tehdit edici ve tehlikeli olarak niteledi.

Sözkonusu görüşmede Ammar Hekim de, düşmanların Irak’ta mezhepler ve kavmiyetler arası çatışma çıkarmaya dayalı çaba içinde olduklarına temasla, Irak halkının birlik ve beraberliğini koruyarak, düşmanların şeytani fitnelerinin gerçekleşmesine izin vermeyeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı